Sklep spożywczy 1600m2

W wielkopowierzchniowym sklepie spożywczym urządzenia włączone do systemu Sensat Networks stale monitorują pobór energii elektrycznej, temperaturę w witrynach chłodniczych i zamrażarkach oraz parametry powietrza w sali sprzedaży (temperatura, stężenie CO2, wilgotność). Pomiary temperatury są niezależne od termostatów witryn, a alarmy o przekroczeniu zakresu 0…8st.C uprzedzają Kierownika sklepu o nieprawidłowościach w działaniu urządzenia chłodniczego.

Monitorowanie temperatury w zamrażarkach ma na celu uniknięcie stat związanych z rozmrożeniem produktów (strata produktów oraz koszty sprzątania). Monitorowanie energii elektrycznej pozwala na wyłączanie chłodziarek do napojów na kilka godzin oraz okresową pracę wentylacji mechanicznej. Dzięki zastosowaniu zdalnych modułów włączania i wyłączania urządzeń cały proces odbywa się bezobsługowo.

Wszystkie urządzenia pomiarowe oraz moduły zdalnego włączenia są podłączone tylko do jednego modułu komunikacji. Całość systemu jest obsługiwana z centrali sieci sklepów z osobnej lokalizacji.

Czas instalacji: 1 dzień

Uzyskane oszczędności: zmniejszenie zużycia o 80 000kWh/rok

Zwrot z korzystania z systemu: czterokrotna!!

Najnowsze wpisy