Plac budowy osiedla mieszkań

Zasilanie dużego placu budowy wymaga przyłącza tymczasowego wraz ze specjalistycznym układem pomiarowym przygotowanym zgodnie z wytycznymi Zakładu Energetycznego (Operetora Sieci Dystrybucyjnej). Aby móc precyzyjnie dobrać te układy u jednego z Naszych Klientów rejestrowaliśmy online moc i energię przez cały okres budowy. Liczniki włączone do Sensat Networks zostały zainstalowane w rodzielnicy głównej placu budowy osiedla 8 budynków wielorodzinnych, gdzie znajdowało się 30 kontenterów zaplecza, 3 żurawie wieżowe, agregaty tynkarskie, posadzkarskie i liczne elektronarzędzia.

Okazało się, że zaplecze budowy zużywa nawet 80proc. całej energii, a pozostawiane włączone przez cały czas grzejniki zabierają aż 40kW mocy z 65kW maksymalnie pobranych w czasie pracy. Żurawie wieżowe zużywały znacznie mniej energii i potrzebowały mniej mocy niż spodziewał się Nasz Klient (okazało się, że jest to praca dorywcza, często z obciążeniem max.60%)

Po wprowadzeniu dodatkowego modułu sterującego czasem pracy i zasilania zaplecza energia pobierana w godzinach nocnych i w weekendy spadła kilkukrotnie. Pomiary mocy potwierdziły poprawność doboru układu pomiarowego – nie wystąpiły przekroczenia mocy wynikające z pracy trzeciego dodatkowego żurawia.

Czas instalacji: 1 dzień

Uzyskane oszczędności: zmniejszenie zużycia o 980 000kWh/rok

Zwrot z korzystania z systemu: dwudziestokrotna!!

Najnowsze wpisy