Oszczędność bierze się z wiedzy

W kwestii naszego systemu ekologia — wbrew temu, co może się wydawać — wcale nie jest priorytetem. Ale jest jego nieodzownym elementem. Sensat nie jest więc rozwiązaniem, do którego można przykleić łatkę „ekologii na pokaz”, bo postawiliśmy tutaj na realizm.

W Sensat – inteligentnym systemie zarządzania energią – nie ma Nie ma tu żadnej magii: — nie zmieniamy sposobu pozyskiwania energii, z której korzystacie w waszych firmach, czy domach. Nasze rozwiązanie zmniejsza jednak jej zużycie i w ten sposób dokładamy swoją cegiełkę do odpowiedzialności za środowisko. Ciekawostka? Gdyby wszystkie firmycy wyposażyłyli się w nasze rozwiązanie, to powszechne zużycie energii w przedsiębiorstwach spadłoby prawdopodobnie o ok. 30 procent.

Jak to możliwe?

Jak to możliwe? Warto sobie uzmysłowić, że choć przedsiębiorstwa zwykle pracują po 8 godzin dzienniew ciągu doby, to duża część urządzeń elektrycznych jest włączona i pobiera energięurządzenia elektryczne w tym samych firmach pracują… przez CAŁĄ DOBĘ, 7 dni w tygodniu! Czasami zapominamy wyłączyć światło nawet we własnym domu. W takim przypadku Sensat zostanie waszym dozorcą i zrobi to za was.

Jak to działa?

Na początku zakładamy urządzenia monitorujące zużycie energii. Minimalny okres Taki monitoringu, wystarczający do wysnucia pierwszych konstruktywnych wniosków, trwa około 2 tygodnie. Wówczas Później przychodzi czas na audyt, podczas którego gdzie podejmujemy decyzję, co można w instalacji wyłączyć, a w następstwie audytu instalujemy urządzenia pomiarowe ze zdalną funkcją włącz/wyłącz i podłączamy je do naszego inteligentnego systemu Sensat i instalujemy dodatkowe urządzenia monitorujące zużycie energii. Nie jest to jednak ich jedyna funkcja, bo pozwalają też na zdalne wyłączanie urządzeń. Od tego momentu, nasz system, na podstawie prowadzonych pomiarów, sam będzie decydować, jak zarządzać energią w przedsiębiorstwie czy utrzymywać dane parametry w granicach pożądanych wartości (typu: temperatura, wilgotność, stężenie CO2), a Ciebie będzie powiadamiać o wszelkich napotkanych po drodze nieprawidłowościach.

Sensat to jednak nie tylko monitoring energii. Nasze rozwiązanie pozwala również na odczyty wilgotności powietrza i temperatury. Każdego miesiąca otrzymasz też swój raport energetyczny, w którym nasi konsultanci podsumowywać będą pracę systemu i przedstawiać swoje kolejne rekomendacje. Ty także otrzymasz stały dostęp do bieżących danych pomiarowych, dostępny zarówno z poziomu komputera osobistego, jak i zwykłego smartfona.

Najnowsze wpisy